Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Ќерката на Стинг призна дека е геј

Ќерката на Стинг призна дека е геј

SHARE

Елиот Самер (25), ќерката на познатиот музичар Стинг и Труди Стајлер, во интервју за „The Evening Standard’s“ призна дека е геј и притоа додаде дека претходно не зборувала за нејзината сексуална ориентација затоа што никој не ја прашал.

Ќерката на познатиот Стинг тргна по неговите стапки и со нејзината група „I Blame Coco“ објави три албуми.

Во интервјуто за списанието Елиот зборувала за нејзината музичка кариера, славните родители, но и за тоа како тие реагирале кога им признала дека е геј.

– Тие секогаш знаеа, па не ни морав ништо да признаам. Ништо на никој не морав да признаам. Моите пријатели отсекогаш знаеа и јас од секогаш знаев, рекла Елиот.

Елиот веќе некое време е во врска со манекенката Луси Вон Алтер.

👽

A photo posted by @lucievonalten on