Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Кетрин Хигл посвои уште едно дете

Кетрин Хигл посвои уште едно дете

SHARE

Ѕвездата на серијата „Вовед во анатомија“, Кетрин Хигл посвоила уште едно дете со нејзиниот сопруг Џош Кели.

Двојката веќе ја има ќерката Нали која ја посвоија пред три години, а е со потекло до Јужна Кореја.

Ова значи дека нејзиното семејство стана побогато за уште еден член. Актерката и нејзиониот сопруг посвоија уште едно дете, пренесува E!Online.

Портпаролот на ѕвездата ја потврди информацијата, но не сакал да го открие името, полот ниту возраста на детето.

РЕКЛАМИ: ---