Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Ким и Канје Вест се разведуваат?

Ким и Канје Вест се разведуваат?

SHARE

Според пишувањето на списанието „InTouch“, му дошол крајот на бракот на Ким Кардашијан и Канје Вест.

Списанието пишува и дека овој пар сеуште не се одлучиле на развод, а сето тоа поради популарноста и славата.

Нивната врска е окарактеризирана наводно како „бизнис договор“, а им помогнала во кариерата и на едниот и на другиот, и очигледно не сакаат да остават популарноста да им избледи.

– Сфатија дека се сила како пар и дека разводот ќе направи популарноста да им опадне, вели извор.

Тој додал и дека Канје намерно бил претерано нежен и внимателен кон мајката на неговото дете за време на модната недела во Париз, а сето тоа поради вниманието кое го добиваат како пар.

Ким и Канје

– Прво беше скептичен, а сега се забавува.

Иако не сме сигурни дека тие двајца некогаш ќе престанат да се појавуваат заедно – разведени или не, за нив дефинитивно има повеќе смисла ако останат заедно – особено затоа што добиваат уште повеќе внимание благодарение на нивната 21-месечна ќерка Норт Вест.

РЕКЛАМИ:
Loading...