Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Ким Кардашијан е страшна газдарица, поранешните вработени поднеле тужба за ријалити старлетата

Ким Кардашијан е страшна газдарица, поранешните вработени поднеле тужба за ријалити старлетата

реклама:Лето во Банско

Ријалити старлетата Ким Кадашијан е во нов скандал во кој се вмешани нејзините поранешни вработени кој заради не платени прекувремени часови и лош третман тие поднеле тужба против неа во судот во Лос Анџелес.

Наводно Ким била толку лоша газдарица што постојано им доцнела со платите, никогаш не им ѓи плаќала прекувремените саати а дури дел од нив кога ќе побарале исплата добивале отказ.

Иако пред извесно време Ким ја нападна својата сестра дека ја деградирала нејзината бејбиситерка, очигледно целото семејство имаат проблем со коректен однос кон персоналот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------