Home СПОРТ Ракомет Кире Лазаров во корито мраз како Леброн Џејмс (фото)

Кире Лазаров во корито мраз како Леброн Џејмс (фото)

SHARE

Врвните клубови и спортисти задолжително практикуваат „ледена бања“, како метод за рекуперација на мускулите по интензивен напор.

Тоа не го одминува и нашиот Кире Лазаров, кој на својата фан-страница на Фејсбук објави фотографија како си седи во „корито” полно со мраз.

Ова многу потсеќа на Леброн Џејмс, кој често ги покажува ваквите екстремни третмани на неговото тело. И тој се капеше во када полна со мраз, а имаше и видео во кое влегува во т.н. замрзната комора на -150 степени целзиусови.

Кире Лазаров

РЕКЛАМИ:
Loading...