Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Која е тајната на витката линија на Меган Маркл?

Која е тајната на витката линија на Меган Маркл?

реклама:4U PHARMA

И по третата бременост Меган Маркл изгледа исто како и пред да стапи во брак со принцот Хари.

Многумина ширум светот се запрашаа која е тајната за нејзиниот изглед па медиумите се обидоа да откријат.

Отсекогаш била активна, на факултет учествувала во бројни спортски активности, има слики од нејзиното веслање, трчање и играње тенис.

Д-р Шарлот Нортон зборуваше за „Експрес“ за веројатниот режим на вежбање и исхрана на Кејт Мидлтон за да ја одржи нејзината беспрекорна фигура.

– Војвотката е позната по тоа што има природно атлетска градба, сака да поминува време во природа и да ја одржува формата. Со оглед на тоа што има повисок кралски ранг, има пристап и до најдоброто дневно мени кога е храната во прашање, поради што не е тешко да се заклучи дека изгледа одлично на 40-годишна возраст, вели докторката Шарлот.

Секако, совршената линија на Кејт е резултат на генетиката, но не е тајна дека војвотката ужива во сите спортски настани и сака добро вежбање.

Иако точната диета на Кејт Мидлтон не е позната, таа наводно ја следела диетата Дукан, што доведува до брзо и трајно губење на тежината без гладување.

Диетата Дукан вклучува диета која е богата со протеини и ниско ниво на јаглени хидрати. Кејт јаде многу овошје и зеленчук, но не е строга за тоа што јаде, нејзината тајна е конзистентноста.

Таа не видела никакви драматични промени во нејзиниот изглед, дури и по бременоста, за што д-р Шарлот вели дека главно се должи на нејзината постојаност во вежбањето и исхраната.

– Кејт добро знае што е рамнотежа, го усовршила – вели доктор Нортон.

РЕКЛАМИ: ----------------------------------------------------