Home INFO Кога пееше народна музика: Ова е првиот настап на Јелена Карлеуша на...

Кога пееше народна музика: Ова е првиот настап на Јелена Карлеуша на само 16 години (видео)

реклама:hotel PREMIER

Јелена Карлеуша синоќа објави видео од својот прв настап, кога имала само 16-години.

Ѕвездата тогаш го пеела својот прв хит „Огледалце“.

„Ова е мојот прв настап во живо… на 16 години… Таа вечер добив награда за откритие на годината“, стои под снимката.

Инаку, во тоа време Карлеуша зборувала дека Цеца е нејзин идол, иако години подоцна тие станаа лути ривалки, а нивната „војна“ трае до ден денес.

РЕКЛАМИ: ----------------------------------------------------