Home INFO Кога тетовирањето ќе се претвори во пекол (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО)

Кога тетовирањето ќе се претвори во пекол (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО)

SHARE

Кет Галингер, канадска манекенка, пред неколку месеци решила да го тетовира своето око и да има уникатна тетоважа.
Таа решила нејзиното око да има виолетова боја, но сега горко се кае за својата постапка.
На нејзиниот Фејсбук профил таа редовно постира слики и информации од нејзиниот проблем кој што се појавил неколку месеци после тетовирањето. Првично нејзиното око почнало премногу да ја боли и одеднаш од окото започнало да и тече виолетова течност.
Според докторите до овој проблем дошло поради тоа што приборот за тетовирање не бил доволно стерилизиран, но и бојата не одговарала на нејзиниот организам.

РЕКЛАМИ:
Loading...