Home ШОУ БИЗз Мак сцена Кој прв и го честиташе роденденот на Елена Ристеска?! (видео)

Кој прв и го честиташе роденденот на Елена Ристеска?! (видео)

SHARE

Денес, роденден слави македонскта пејачка Елена Ристеска.

Другарките на пејачката од свеќи ги напишале нејзините иницијали „ЕР“ и запејале роденденска песна. Елена не очекувала да добие ваков прекрасен подарок од своите драги личности, па многу се израдува. Таа на Инстаграм сподели видео, а на своите пријателки им порача дека ги обожава.

Вакви другарки на сите ви посакувам, ме прават посебно среќна… Ги сакам до Јупитер!

РЕКЛАМИ: ---