Home ЗАБАВА Интернет Која од овие две убавици е вистинската Меган Фокс?

Која од овие две убавици е вистинската Меган Фокс?

SHARE

Порталите, списанијата за мажи, форумите, сите полудеа за оваа убавица која неодоливо потсетува на славната актерка Меган Фокс.

Клаудија Аленде има 20 години и живее во Парана.

Минатата година беше една од натпреварувачките во изборот „Miss Bum Bum“.

За жал, таа не ја освои титулата најдобар задник, но тоа не ја спречи буквално преку ноќ да стане интернет сензација.

Клаудија неодоливо потсетува на славната актерка Меган Фокс, но тврди дека на неа, за разлика од Меган, ништо не е поправено, ниту надградувано, таа е 100% природна.

клаудија и меган

Не е чудно што на Инстаграм ја следат повеќе од милион луѓе, а бројот на оние кои ги магепсува расте од ден во ден.

💛 Finishing my day with @fitdetoxteatox ☕️ Terminando o dia com @fitdetoxteatox ☕️

A photo posted by Cláudia Alende (@claudiaalende) on

@alendeclaudia @hotmodelsworld

A photo posted by Cláudia Alende (@claudiaalende) on

@alendeclaudia 🙌 Promo @hotmodelsworld @bodygoalsgram

A photo posted by Cláudia Alende (@claudiaalende) on

РЕКЛАМИ:
Loading...