Home INFO Колку чини еден концерт на Цеца? Од само неколку настапи, ќе заработи...

Колку чини еден концерт на Цеца? Од само неколку настапи, ќе заработи за 10 станови

реклама:Лето во Банско

Корона пандемијата како да затаи, па естрадните уметници се фрлија на настапи, со цел да ја надоместат заработката изгубена минатата година.

Не е тајна дека Цеца Ражњатовиќ е најплатената пејачка во регионот. Цеца за една тезга наводно наплатува околу 50 000 евра.

Неодамна, на социјалните мрежи пејачката ја објави својата летна агенда, најавувајки дури 10 закажани концерти.

Повеќе од јасно е дека ова лето, Цеца ќе инкасира неверојатни 500 000 евра само од настапи.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------