Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Кралското семејство во паника: ИСИС со закани за безбедноста на принцот Џорџ

Кралското семејство во паника: ИСИС со закани за безбедноста на принцот Џорџ

SHARE

Хуснаин Рашид денеска се појави на суд откако беше обвинет за закани по безбедноста на кралското семејство, како и подготовка за терористички напади.

31-годишниот маж објавил фотографија од малиот принц Џорџ под која напишал: „И кралското семејство нема да биде поштедено.

Истата фотографија и порака биле испратени до училиштето во кое оди принцот, каде веднаш пристигнала полиција.

Инаку на суд Рашид изјавил дека се подготвувал да замине во Сирија каде ќе се приклучел кон дејствијата на ИСИС, кои започнал да ги пропагира во Британија.