Home LIFE STYLE Креации кои се паметат: Најубавите дами на Холивуд блеснаа во Кан

Креации кои се паметат: Најубавите дами на Холивуд блеснаа во Кан

SHARE

Холивудскиот гламур и „вечната“ убавина на актерките се потврди синоќа, откако на црвениот тепих се појавија едни од најубавите жени во светот.

Иако се во петтата и шестата деценија од животот, Никол Кидман (49), Ева Лонгорија(42), Енди МекДоел (59) и Џулиет Бинош (53) се вистински убавици!

Дамите се појавија во заводливи фустани на црвениот тепих, а секоја беше прекрасна и го привлече вниманието на сите.

Од фустанот од тул на Никол Кидман, до секси проѕирната креација на Ева Лонгорија, еве што носеа дамите.