Home СПОРТ Кошарка Куманово им ги исече крилјата на Соколите

Куманово им ги исече крилјата на Соколите

SHARE

Со фуриозна последна четвртина, Кумановци го совладаа директниот конкурент за што повисока позиција на табелата, во случајов втората.

Сино-белите победија среде Скопје за вториот триумф во три меча против екипата од Карпош, сезонава.

Јаневски беше фаулиран во последните моменти и погоди 3 од 4 слободни фрлања, со што ја запечати победата на гостите, кои што имаа и шут за изедначување и најверојатно за продолженија, но Кнежевиќ промаши од чиста ситуација под кошот.

Повеќе на www.sportmax.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...