Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Лејди Гага здивна, кучињата пронајдени наградата од 500 000 долари ја офајди...

Лејди Гага здивна, кучињата пронајдени наградата од 500 000 долари ја офајди среќната пронаоѓачка

реклама:Лето во Банско

Крај за голготата на пејачката Лејди Гага која во моментов е во Рим заради снимање на нов филм а во меѓувреме дозна за нападот на нејзиниот шетач на кучињата кој беше застрелан и киднапирани нејзините три миленици.

Во меѓувреме една жена ги донела кучињата во Полициската станица на Олимписката заедница на ЛАПД, северозападно од центарот на градот, изјаил капетан Џонатан Типет, команден службеник на елитната дивизија за разбојништво и убиства на одделот.

Претставникот и детективите на Лејди Гага отишле до станицата и потврдиле дека станува збор за кучиња, рече Типет.

СО тоа и Гага е смирена жената богами добро наградена со 500 000 долари.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------