Home СПОРТ Кошарка Легендарниот Тим Данкан ја заврши својата кариерата

Легендарниот Тим Данкан ја заврши својата кариерата

SHARE

Легендарниот кошаркар на Сан Антонио Спарс ја заврши својата кариера, која ја мина во еден клуб и со кој стана НБА шампион во 1999, 2003, 2005, 2007 и 2014 години.

Данкан беше драфтуван од Сан Антонио во 1997 година, а за 19 сезони минати во НБА беше избран за руки на годината, двапати беше избран за МВП на регуларниот дел на првенството и трипати за МВП на финалето.

Тој 15 сезони беше биран за Олстар натпреварите, а девет пати беше биран и во стартната постава.

Тим Данкан

Повеќе информации на: sportmax.com.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...