Home ШОУ БИЗз Балкан Лепа Брена збесна: Фолкерката жртва на хакери

Лепа Брена збесна: Фолкерката жртва на хакери

SHARE

Лепа Брена реши судски да се пресмета со хакерите кои и ги хакнаа профилите на социјалните мрежи.

Тие накратко ги превземаа профилите на Твитер и Инстаграм.

Како што дознава српски „Блиц“, Брена поднела кривична пријава, а за случувањата ќе каже:

„Крадењето лични податоци е кривично дело. Се навикнав на шок ситуации. Одма ги побарав надлежните органи во Белград, како и мојата екипа од Гранд. Тоа ќе се реши“.

РЕКЛАМИ:
Loading...