Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Линдси Лохан е хоспитализирана, со редок вирус и неподвижна

Линдси Лохан е хоспитализирана, со редок вирус и неподвижна

SHARE

Линдси Лохан поминала неколку дена во болница во Лондон откако заболела од редок вирус за време на одморот на Бора Бора.

Актерката, која моментално се наоѓа во Велика Британија, ја каснал комерец кој и го пренел вирусот Chikungunya, кој предизвикува грозница, висока температура и омалаксаност.

Како што пишуваат странските медиуми, на Линдси и било толку лошо што била и неподвижна.

После повеќеневен надзор од лекарите во болницата Крал Едвард, таа е пуштена на домашно лекување.

Линдси Лохан на Бора Бора

Нејзината мајка е на пат кон Лондон.

Линдси Лохан

РЕКЛАМИ:
Loading...