Home СПОРТ Ракомет ЛШ: Седум екипи и теоретски во главната фаза

ЛШ: Седум екипи и теоретски во главната фаза

SHARE

По одигрување на 4 коло на женската Лига на шампионите, седум екипи и теоретски обезбедија пласман во главната фаза.

Таму ќе се пласираат по три екипи од секоја група, и ќе се формираат две нови групи со вкрстување на екипите од групите А и Б, и на Ц и Д.

Повеќе на: sport365.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...