Home INFO Љубовни маки за пејачката! Штотуку раскинаа а нејзиниот бивш се ожени со...

Љубовни маки за пејачката! Штотуку раскинаа а нејзиниот бивш се ожени со руската Ким Кардашијан

SHARE

Познатата хрватска пејачка Јелена Розга и Стјепан Хаусер од „Two Cellos“ раскинаа неодамна. Музичарот не чекаше долго за да ја најде својата нова љубов, американската пијанистка Лола Астанова.
Пред два дена, на католичкиот Велигден, Стјепан со својата избраничка се заколна на вечна љубов.

Фото: принтскрин/Instagram

Неговата сопруга ја запознал на заеднички настапи. Освен со својот талент, таа може да се пофали и со убавината, која ја направи Инстаграм ѕвезда.
Лола често ја споредуваат со Ким Кардашијан, а таа постојано објавува фоторафии во провокативни изданија додека свири пијано.
-Не можевме да одбереме подобар ден за да се венчаме. Среќен Велигден на сите. Господин и госпоѓа Хаусер, напиша Стјепан на Инстаграм.

 

РЕКЛАМИ:
Loading...