Home СПОРТ Кошарка „Лудница“ во Пионир: Како Муриќ го реши дербито Партизан-Црвена Звезда!

„Лудница“ во Пионир: Како Муриќ го реши дербито Партизан-Црвена Звезда!

SHARE
Kosarkasi Crvene zvezde vode 2:1 u polufinalnoj seriji Jadranske lige posto su danas, 18. aprila 2015. pobedili Partizan rezultatom 95:85. (BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV)

Официјално заврши 21. коло во АБА лигата.

Во последниот меч, во белградското дерби славеше Партизан пред своите гледачи над Црвена Звезда со 86:81.

На табелата води Будуќност со 40 бодови, пред Цедевита со 37, следуваат Црвена Звезда (36) и Мега Лекс (35).

На петтата позиција е македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром (триумфираше дома над Крка, 69:67) со 30 бодови.

Повеќе спорт: sport365.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...