Home INFO Луксуз во природа: Под овој шатор принцот Хари и Меган ќе го...

Луксуз во природа: Под овој шатор принцот Хари и Меган ќе го пројдат медениот месец (ФОТО)

SHARE

Тазе венчаниот кралски пар својот меден месец ќе го пројде во луксузен камп вo Африка, пренесуваат светските медиуми. Кампот “Hoanib Valley Camp” е опишан како прекрасно место опкружено со планини и пустина.
Нов тренд во светот е таканаречениот “глампинг”-гламурозно луксузно кампување. Поинаку и не може да се очекува од еден принц и неговата сопруга.

РЕКЛАМИ:
Loading...