Home INFO Мајка ми едвај дише: Се влоши состојбата на Марина Туцаковиќ

Мајка ми едвај дише: Се влоши состојбата на Марина Туцаковиќ

12
реклама:Лето во Банско

Здравствената состојба на текстописецот Марина Туцаковиќ преку ноќ драстично се влошила.

Марина е хоспитализирана откако и се слошило. Позитивна е на корона вирусот, а истовремено неколку години боледува од рак на дојка.

“Ме известија дека сатурацијата и е ниска, што значи дека едвај дише. Состојбата и се менува од минута во минута, многу тешко добивам информации” – открил нејзиниот син за Нова.рс

РЕКЛАМИ:Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------