Home LIFE STYLE MAC ве освојува: Производи кои мора да ги имате и не може...

MAC ве освојува: Производи кои мора да ги имате и не може да им одолеете

SHARE

Кога се во прашање производите на МАС тешко е да се одлучиме кои артикли ни се омилени и секој пат не освојуваат, одново и одново.

Но, едно е сигурно… со MAC сме убави во секој дел од денот и годината.

Кога се шминкаме, пудрата е најважна за целокупниот изглед да биде беспрекорен.

Па за совршено лице, пудрата која секоја жена ја посакува е Studio Fix Fluid Fondation.

Оди совршено во комбинација со Strobe Cream, а крајниот резултат е одлично хидрирана кожа која изгледа одлично од секој агол.

И вашите усни може да бидат совршени со заводливо црвената нијанса на Ruby Woo.

Овој must have кармин комбинирајте го со Ruby Woo Lipliner и добијте сензулани усни на кои мажите не можат да одолеат, а дамите ќе ви завидуваат.

А, пред да започнеме со нанесување кармин, не ја заборавајте базата на P+P Lip која ке ја подготви вашата уста.

Едноставно нели? Во 3 чекори сте подготвени да освојувате.

За свеж и одушевувачки изглед осветлете го лицето со Hiper Real Glow.

Комбинација од 3 во 1 хајлајтер со невероватна кремаста формула достапна во 3 нијанси.

Добитна комбинација е доколку на ова додадете FIX + за поголем интензитет кој ке остане впечатлив.

Дозволете им на вашите очи да блеснат со сенките кои со нетрпение беа очекувани, а има и зошто.

Прекрасни 8 сенки во комбинација со 1 хајлајтер спакувани во кул палета со огледало.

Изборот направете го помеѓу Power Hungry Palette, Basic Bitch Palette, Fashion Fanatic Palette, Mischief Minx Palette, Prissy Princess Palette или Rockin’ Rebel Palette.

За да го финишираме изгледот, се што ви е дополнително потребно е Bold&Bad Lash Mascara.

Бидете секогаш убави со MAC.