Home СПОРТ Ракомет Мајсториите на Тимур Дибиров

Мајсториите на Тимур Дибиров

SHARE

Руското лево крило на македонскиот ракометен шампион, Тимур Дибиров.

Вардарецот втор пат по ред беше прв стрелец на клубот во Лигата на шампионите, сезоната ја заврши со 78 гола.

Повеќе на: sport365.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...