Home СПОРТ Ракомет Македонија е осминафиналист по ремито на Словенија и Тунис

Македонија е осминафиналист по ремито на Словенија и Тунис

SHARE

Македонската ракометна репрезентација иако денеска е слободна, обезбеди пласман во 1/8 финалната фаза на Светското првенство во Франција.

За таквиот епилог е должен нерешениот резултат на мечот Словенија-Тунис кој заврши 28 спрема 28 со што Тунижаните дефинитивно ќе останат на 5 место во групата додека Македонија и Исланд во меѓусебната средба ќе одлучат кој ќе го освои третото место.

Нашата селекција денеска во Мец го одработи редовниот тренинг пред утрешниот дуел со фаворитот Шпанија.

ракомет

РЕКЛАМИ:
Loading...