Home ШОУ БИЗз Мак сцена Македонскиот водител Ненад им го прослави 2-от роденден на близнаците (фото)

Македонскиот водител Ненад им го прослави 2-от роденден на близнаците (фото)

SHARE

Македонскиот водител Ненад Ѓоргиевски и неговата сопруга Горана, пред две години станаа горди родители на близнаците Љупка и Иво.

На нивната среќа и нема крај, па двојката го прослави вториот роденден на близнаците.

Во пријатна атмосфера, семејството и најблиските пријатели присуствуваа на забавата која се одржа во Киндер Парк.

Децата уживаа во пространата игротека, а гостите во пријатната атмосфера.


Иво и Љупка за својот 2-родеден, им се радуваа на тортите на кои беа украсени со преслатки кученца, а беа изработени од Аромати чоколатерија.

Роденден исполнет со многу насмевки, среќа и искрени честитки.

Љупка и Иво, среќен роденден!!!