Home LIFE STYLE Македонските јавни личности ја одбраа омилената пудра од МAC

Македонските јавни личности ја одбраа омилената пудра од МAC

SHARE

Македонските јавни личности веќе ја одбраа својата омилена пудра па време е и вие да го сторите тоа.

Ви ја претставуваме STUDIO FIX FLUID SPF 15 од MAC!

Пудра со одлична формула која контролира маснотии, има МАТ финиш и е со средна до целосна покривност.

Едни од најпознатите шминкери во Македонија; Дарко Мишовски, Зоран Шурбевски и Дадар за совршен изглед на девојките ја користат STUDIO FIX FLUID.

И Едина Муса го покажа своето убаво лице и позираше со најпродаваната пудра на MAC, па дали тоа е нејзината тајна за убав изглед?

Македонските инфлуенсери исто така го кажаа своето „ДА“ за оваа пудра, која е одлична за сите типови на кожа и е Photo – Friendly.

STUDIO FIX FLUID освен што е совршената пудра за вас, доаѓа заедно со ИЗНЕНАДУВАЊЕ!

До 31 март во MAC Skopje City Mall со секоја купена пудра добивате ваучер за БЕСПЛАТНА ШМИНКА!

РЕКЛАМИ:
Loading...