Home ШОУ БИЗз Балкан Марина Туцаковиќ за овој стих добила 100.000 евра (видео)

Марина Туцаковиќ за овој стих добила 100.000 евра (видео)

SHARE

Стихот „Суза је из ока канула“ , кој го напиша српскиот текстописец Марина Туцаковиќ во џебот досега и инкасирал 100.000 евра!

Пејачката Неда Украден во една емисија раскажала како настанал нејзиниот голем хит „Зора је“ од осумдесеттите години.

„Песната ми је напиша починатиот Ѓорѓе Новковиќ и ние неколку пати се скаравме околу самиот наслов на песната. Прво ја нарековме „Јоване, зора је“, па „Милане, зора је“. Последната и конечна верзија е „Зора је“. На крај ја повикав Марина Туцаковиќ која напиша само еден стих, а тоа е „Суза је из ока канула“. На Марина тој стих и донесе над 100.000 евра“, рекла Неда.

Марина Туцаковиќ

ВИДЕО: Потсетување на хитот „Зора је“

РЕКЛАМИ:
Loading...