Home СПОРТ Кошарка Марко Симоновски потпиша за МЗТ Скопје

Марко Симоновски потпиша за МЗТ Скопје

SHARE

Македонскиот репрезентативец се пресели во Аеродром.

Марко Симоновски, доскорешниот кошаркар на Работнички и јунакот на македонската репрезентација кој ја постинга решавачката тројка на три секунди до крајот против Белгија, е нов кошаркар на македонскиот шампион и преставник во АБА лигата, МЗТ Скопје.

Прочитајте повеќе на sport365.mk

РЕКЛАМИ: ---