Home LIFE STYLE Мажите имаат Г-точка: Еве како да ја пронајдете и да му овозможите...

Мажите имаат Г-точка: Еве како да ја пронајдете и да му овозможите 10 пати појак оргазам

SHARE

Ако ги прашате мажите на кое место сакаат да ги допирате, сигурно ќе погодите кое е тоа.

Меѓутоа постои уште една точка за која ретко се зборува.

Допирите на оваа ерогена зона, за која многу жени не се свесни, ќе му овозможи орагазам кој никогаш нема да го заборави.

Оваа точка ќе му овозможи фантастично чуство и ќе изгради тензија која ќе се шири низ целото негово тело и ќе го зголеми протокот на крв во гениталиите.

Можеби од разни филмови сте дошле до закличок дека оваа точка е всушност неговиот анус, но ако тоа не ви звучи пријатно, Г- точката може да ја стимулирате и од надвор.

Простата, жлезда со големина на орев под бешиката е магичното копче ако сакате да го полудите во креветот.

За да ја стимулирате треба нежно да го допирате делот помеѓу тестисите и анусот за време на оралниот секс или при сексот.

Простата се наоѓа под вашите прсти па со притискање всушност вие всушност ја притискате г-точката.

Кога ќе осетите дека е блиску до оргазам, во ритам притискајте го овој дел на секои две секунди се додека не заврши.

РЕКЛАМИ:
Loading...