Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Меган Маркл и принцот Хари пред олтар: Кесингтонска палата ја објави официјалната...

Меган Маркл и принцот Хари пред олтар: Кесингтонска палата ја објави официјалната дата за венчавката

SHARE

Принцот Хари и Меган Маркл минатиот месец ја објавија својата свршувачка и од тогаш се во центарот на вниманието.

И додека таблоидите се обидуваа да погодат кога ќе се случи кралската венчавка, Кесингтонската палата го објави датумот.

Хари и Меган ќе го кажат судбоносното „ДА“ на 19 мај следната година.

РЕКЛАМИ:
Loading...