Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Метју Меконахи повторно се трансформираше: Овојпат се здебели 20 килограми

Метју Меконахи повторно се трансформираше: Овојпат се здебели 20 килограми

SHARE

Поради сериозните улоги, одличната глума и физичките трансформации Метју Меконахи е меѓу најпочитуваните актери на денешницата.

Откако тој ослабе 17 килограми за улогата во „Dallas Buyers Club“ и изгледаше како да е „кожа и коски“, 47-годишниот актер отиде во другата крајност и се здебели до речиси 100 килограми за улогата во новиот филм „Gold“.

Метју метхонаки

За овој филм, Метју ја зголемил својата тежина за 18 килограми.

Во шоуто на Елен Деџенерис, тој изјави дека процесот на дебелеење бил забавен, бидејќи јадел чизбургери и пица и пиел пиво секогаш кога ќе посакал, но потоа призна дека губењето на килограмите не било баш забавно.

Метју метхонаки

Метју метхонаки

Метју метхонаки

Метју метхонаки

РЕКЛАМИ:
Loading...