Home INFO Милион евра во недвижнини и одговорен татко, еве колку плаќа Раста секој...

Милион евра во недвижнини и одговорен татко, еве колку плаќа Раста секој месец алиментација

реклама:ХитКујна канал

Српскит популарен рапер Стефан Ѓуриќ Раста е во моментов меѓу најплатените артисти и продуцети. И сите негови соработки и песни се успешни и хит.

Но последните информации во медиумите го отсликуваат во сосема поинакво светло од другите рапери.

Тој себеси си ветил дека сите заработени пари нема да ги троши по жени и забави туку за своето семејство и инвестирајки во недвижнини.

Тој до сега на недвижен имот потрошил неверојатни милион евра.

Од друга страна бидејки неговата бивша сопруга Ана Николиќ и неговата ќерка живеат во станот на мајката и по разводот таа не доби ниедна од недвижнините, раперот секој месец плаќа алиментација 2000 евра.

РЕКЛАМИ:
Loading...