Home ШОУ БИЗз Балкан Милионери: Еве колку „тежат“ најголемите српски ѕвезди

Милионери: Еве колку „тежат“ најголемите српски ѕвезди

195
0
SHARE

Балканските ѕвезди никогаш не зборуваат за нивната финансиска состојба и колку заработуваат од концертите и настапит.

Но, на сајтот „Celebrity net worth“ беа објавени податоци кои покажуваат колку „тежат“ најголемите српските пејачи.

АЦА ЛУКАС

Иако не постојат точни податоци колку заработил во текот на неговата кариера, во првите пет месеци од 2017-та година тој заработил милион долари.

ЛЕПА БРЕНА

Југословенската култна пејачка, актерка и талентирана менаџерка „тежи“ 16 милиони долари.

ШАБАН ШАУЛИЌ

Како што се наведува на споменатиот сајт, Шаулиќ заработил 20 милиони долари за време на неговата долга и успешна кариера.

ДРАГАНА МИРКОВИЌ

Една од најпопуларните пејачки на нашите простори, Драгана Мирковиќ во својата кариера има заработено 30 милиони долари.

Драгана е сопственичка и на сателитската музичка телевизија „ДМ Сат“.

ЦЕЦА

Најголемата српска ѕвезда, Светлана Ражнатовиќ – Цеца, е една од најбогатите на естрадата со сметка вредна 80 милиони долари.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here