Home INFO Милиони потрошени на недвижнини: Еве колку Раста плаќа месечна алиментација за ќерката

Милиони потрошени на недвижнини: Еве колку Раста плаќа месечна алиментација за ќерката

реклама:hotel PREMIER

Раста е во моментов актуелен со веста дека конечно излегува од домашен притвор, откако беше осуден за поседување наркотици.

Тој е меѓу најплатените артисти и продуцети а сите негови соработки и песни се успешни и хит.

И покрај скандалот со наркотици, дел од медиумите го отсликуваат во сосема поинакво светло од другите рапери.

Имено, тој себеси си ветил дека сите заработени пари нема да ги троши по жени и забави туку за своето семејство и инвестирајки во недвижнини.

До сега на недвижен имот потрошил неверојатни милион евра.

Од друга страна бидејки неговата бивша сопруга Ана Николиќ и неговата ќерка живеат во станот на мајката и по разводот таа не доби ниедна од недвижнините, раперот секој месец плаќа алиментација 2000 евра.

РЕКЛАМИ: ----------------------------------------------------