Home ШОУ БИЗз Балкан Минатогодишниот победник на „Ѕвездите на гранд“ стана татко

Минатогодишниот победник на „Ѕвездите на гранд“ стана татко

SHARE

Алекса Перовќ кој минатата година победи на шоуто „Ѕвесдите на гранд“ стана татко.

Неговата сопруга Милица се породи со нивната ќерка, која го доби името Луна. Пејачот радоста ја сподели со своите фанови на социјалните мрежи, по што следеа честитки од фановите.

„Ти благодарам љубов моја! Станав татко“, напишал Алекса.

РЕКЛАМИ:
Loading...