Home ЗАБАВА Младоженецот ја сечеше со меч: Ова е најголемата свадбена торта што сте...

Младоженецот ја сечеше со меч: Ова е најголемата свадбена торта што сте ја виделе

Вчера во Мајами се одржа свадбената церемонија на американскиот рапер Gucci Mane и неговата девојка.

Свадбата чинеше 1.7 милиони, а покрај младите, сите украси, кристали и цвеќиња, најмногу внимание на свадбата привлече нивната свадбена торта.

Тие ја имаа највисоката торта која беше на четири спрата, а декорацијата вклучуваше 8.000 рачно изработени цветови од шеќер и повеќе од 2.500 Сваровски кристали.

Cake double my size

A post shared by Gucci Mane (@laflare1017) on

За оваа торта биле потребни три дена да се испече, а висока е три метри.

Младоженците огромната торта ја сечеа со меч, подарок од слаткарот кој беше задолжен за неа.

РЕКЛАМИ:
Loading...