Home ШОУ БИЗз Евровизија Модерен звук и светски спот: Ова е песната со која одиме на...

Модерен звук и светски спот: Ова е песната со која одиме на Евровизија (видео)

SHARE

Бендот Eye Cue синоќа во Дневикот на МТВ1 ја промовираше Евровизиската песна која ќе ја претставува Македонија во Лисабон.

Lost and Found е песната со која одиме на годинешниот избор за најдобра песна на Евровизија.

Музиката и текстот за песната ги напиша фронтменот на Eye Cue, Бојан Трајковски, а аранжманот е на Дарко Димитров.

Режисерот на спотот е Јован Куциновски, додека огромен тим бил задолжен за тој да изгледа беспрекорно бидејќи е снимен во еден непрекинат кадар, односно т.н. one shot спот.

Модерен звук и светски спот, ова е Евовизиската песна.

РЕКЛАМИ:
Loading...