Home INFO Морничави детали од напдот: Беквалац била брутално удирана и влечена низ станот

Морничави детали од напдот: Беквалац била брутално удирана и влечена низ станот

SHARE

По првичниот шок поради веста за инцидентот помеѓу Наташа Беквалац и нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ, на виделина испливаа нови морничави детали за настанот.
Имено Лазукиќ ја нападнал Наташа рано утрината околу 4 часот, кога наводно дошол пијан дома, а таа во телефонот му пронашла љубовни пораки, после што набрзо избувнала кавга. Веднаш следувал и физички напад во кој Наташа прво ја удрил во глава, а потоа и во окото, по што се здобила со видливи повреди.
Според српските медиуми, Наташа која се породи пред еден месец, од сопругот добила брутални удари и во раната од царскиот рез. Пејачката буквално била влечена за коса низ станот.
Веднаш по нападот пејачката се упатила кон ургентниот центар.
Во моментот на инцидентот, во домот биле Наташа, бебето и дадилката, додека за среќа, постарата ќерка била на гости кај родителите на Наташа.

РЕКЛАМИ: ---