Home INFO Му посветила и песна: Цеца Ражњатовиќ била во врска со овој познат...

Му посветила и песна: Цеца Ражњатовиќ била во врска со овој познат Србин

реклама:G Natural

Со децении, приватниот живот на фолк дивата Цеца е интересен за јавноста.

Пред бракот со Аркан, на самиот почеток од нејзината кариера, таа била во врска со познат заводник.

Станува збор за популарниот фудбалер Владан Лукиќ, кој со Цеца започнал врска 1989-та година, точно во периодот кога почнувала со музичката кариера.

Лукиќ во тоа време важел за голем заводник, па приказната за нивната љубов ги полнела страниците на весниците, а се пишувало и дека се верени и се очекува свадба.

Љубовта згаснала во 1990-та година кога Владан отишол во војска, а во животот на пејачката се појавил Аркан.

Се зборува и дека нејзиниот хит „Pustite me da ga vidim“ е всушност посветена на фудбалерот.

РЕКЛАМИ:Hotel Premier Bansko „ЛОТУЛС - МАКИТА ПРЕЗЕНТАЦИЈА“