Home INFO Му посветила и позната песна: Овој човек бил првото момче на...

Му посветила и позната песна: Овој човек бил првото момче на Лепа Брена (фото)

реклама:G Natural

Познатата пејачка Лепа Брена скоро 30 години е во брак со Боба Живојиновиќ.

Многу малку се знае за нејзиниот љубовен живот пред Боба.

Во далечната 1985 та, Брена била во сериозна врска со Мирко Крлиќ, познат уредник и тв водител.

Тогаш сите очекувале дека двајцата ќе стапнат на “лудиот камен”.

Наводно, познатиот хит “Мики Мичо” му е посветен токму на него.

Точно е дека Брена долго време ми беше девојка и дека се сакавме. Сега сето тоа е минато, а ние сме добри пријатели. За шпекулациите дека требало да се венчаме, се е тоа само нечија фантазија и убави желби. После нашата врска, Брена ми беше и ми остана добра пријателка. – изјавил во една прилика Мирко.

РЕКЛАМИ:Hotel Premier Bansko „ЛОТУЛС - МАКИТА ПРЕЗЕНТАЦИЈА“