Home СПОРТ Кошарка МЗТ очекувано го прегази Бест

МЗТ очекувано го прегази Бест

SHARE

Последниот дуел од 15-то коло во домашниот кошаркарски шампионат заврши со победа на фаворитот, шампионот немаше проблеми кај аутсајдерот кој што се уште нема победа во нашата прва лига.

МЗТ Скопје победи со 50:104, уште еднаш демонстрирајќи дека е друга димензија за нашите екипи. Резултатот по четвртини се движеше 13:23, 17:30, 9:34 и 11:17.

Повеќе на www.sportmax.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...