Home СПОРТ Кошарка МЗТ тренираше против Струмица, пред вечното „дерби“

МЗТ тренираше против Струмица, пред вечното „дерби“

SHARE

Шампионот победи со 94:56 во последниот дуел од 16-то коло во нашето домашно првенство, против претпоследната екипа на табелата, Струмица.

Кај домаќините се издвои Горјан Марковски кој што беше најдобар стрелец со 16 поени, а кај гостите прв поентер беше Милош Андрејевиќ со 12.

Повеќе на www.sportmax.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...