Home ШОУ БИЗз Ѕвезди На која и стои подобро: Меган Маркл во ист фустан како Кејт...

На која и стои подобро: Меган Маркл во ист фустан како Кејт Мидлтон

2234
0
SHARE

Кејт Мидлтон и Меган Маркл освен љубовта кон принцовите очигледно имаат уште нешто заедничко.

Овие дами имаат ист фустан т.е. стил на облекување.

Меган Маркл на црвениот тепих на настан во Холивуд се појави во истиот чипкан фустан кој Кејт го носеше на вечера во Бакингамската палата.

Станува збор за фустан кој е со потписот на Дајан ВонФурстенберг и чини 785 фунти.

Оној кој го носеше Кејт беше во црна боја и долг, додека овој на Меган е во темно сина боја и многу пократок.

На која и стои подобро?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here