Home ЗАБАВА Занимливости На овој човек му плаќаат за да се глупира (фото)

На овој човек му плаќаат за да се глупира (фото)

SHARE

Дали сте слушнале за феноменот Фејсбук личност? Епа, овој човек е токму тоа.

Џастин Рос Ли е „Фејсбук личност“.

Што точно значи тоа? Значи дека станал познат по ништо, а сеедно заработува поприлична сума на пари.

Тој не пее, не глуми, не танцува… Не работи ништо што би можел да го лансира во американската „елита“. Но, сепак таму се наоѓа. Причина? Има премногу пари и слободно време.

По завршувањето на факултетот (бизнис насока) тој за вработил во една болница каде наскоро добил отказ поради работите кои ги објавувал на неговиот Фејсбук профил.

Затоа одлучил да го прифати луксузниот лајфстајл, почнал да патува по светот, да присуствува на отмени забави и сето тоа да го документира на друштвените мрежи.

Со оглед на тоа што често се фотографира со најразлични луѓе и во најразлични услови, многуина го препознале како можност за реклама, па го плаќаат да патува по светот во прва класа и да прави што сака.

Блазеси му… 🙂

РЕКЛАМИ:
Loading...