Home INFO На Шакира и се заканува голема затворска казна?! Еве ги деталите

На Шакира и се заканува голема затворска казна?! Еве ги деталите

реклама:Лето во Банско

Шпанскиот суд објави дека отворил нова истрага против Шакира Изабел Мебарак, позната како музичката ѕвезда Шакира.

Истрагата е во врска со наводна измама на приходот и данокот на додадена вредност во 2018 година.

Се очекува на крајот на годината на познатата пејачка да и се суди во друг случај поврзан со 14,5 милиони евра заостанати даноци кои ги должела за периодот од 2012 до 2014 година.

Во тој случај, обвинителот бара затворска казна до осум години против 46-годишната Шакира.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------