Home СПОРТ Фудбал Најбизарниот погодок досега: Мексикански голман сам себе си „даде“ гол

Најбизарниот погодок досега: Мексикански голман сам себе си „даде“ гол

SHARE

Кога сакаше да ја уфрли топката во игра, голманот на мексиканскиот второлигаш Закатепек, погоди еден противнички играч, а таа се одби во неговата мрежа, по што судијата покажа на центарот.

Повеќе на: sport365.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...