Home ЗАБАВА Видео Најдобри вежби за стомачни мускули (видео)

Најдобри вежби за стомачни мускули (видео)

SHARE

Опуштениот стомак е она што секако не сакаме да го имаме ова лето на плажа, затоа ви пренесуваме одлични вежби кои ќе ви помогнат.

Оваа вежба се содржи од четири основни вежби за стомачни мускули, а ги препорачува фитнес експертот Аманда Расел.

Да не должиме премногу, ви го пренесуваме ова видео со вежби кои ќе ви помогнат да си ги средите стомачните мускули.

Инаку, Аманда Расел е фитнес експерт и спортист.

Пишува за животот, фитнесот и здравиот живот, а веруваме дека вежби осмислени од страна на ваков стручњак ќе ви помогнат да се ослободите од масните наслаги на стомакот.

РЕКЛАМИ:
Loading...