Home ШОУ БИЗз Филм Најубавите гради на филмското платно

Најубавите гради на филмското платно

SHARE

Од легендарната сцена со Кејт Винслет во „Титаник“ до дебитантското соблекување на Кристен Стјуард во „On the Road, можеме да заклучиме дека минатата година беше прполна со голите гради на актерките на малите и големи екрани.

GQ направи листа од најнезаборавните кадри на славни голи гради.

Кејт Винслет – „Титаник 3Д“

Технички филмот ги осполнува условите бидејќи оваа година беше претставена неговаа 3Д верзија.

Како да не ја сакате девојката која е подготвена да се соблече за едно младо момче само за да му напакости на нејзиниот вереник.

Оливија Мен – „Magic Mike“

Во едно интервју Оливија изјави дека нејзината топлес сцена во филмот „Magic Mike“ и не е многу страшна.

Секоја чест за актерката, но и режисерот Стивен Седерберг кој приреди пријатно изненадување за сите мажи кои жените ги приморале да гледаат филм за стрипер.

Морена Бакарин – „Homeland“

Беа потребни девет епизоди од втората сезона да дојдеме до најважната сцена… онаа со голите гради на Морена, на кои се воодушевивме уште во првата сезона.

Едвај ја чекаме третата!

Џесика Частејн „Lawless“

Можеби дејството во филмот се одвива во времето на прохибицијата, но голотијата не е забранета.

Госпоѓица Честејн ги покажа совршените гради во љубовната сцена со гангстерот Форест Бондурант.

Совршена комбинација на убавица и гангстер.

Кејтлин Лив „Total Recall“

Со сигурност можеме да кажеме дека ова е единствената причина поради која е снимен овој очаен римејк.

Очигледно некој холивудски продуцент сакал да види нова верзија на жена со три дојки.

Но, постојат и полоши изговори за давање зелено светло за некој проект.

Кејтлин е дефинитивно подобра од оригиналот, иако неможеме да се запрашаме како би изгледала без овој дефпормитет.

Камила Ладингтон „Californication“

Фантазија со дадилка, чиста класика. Само во крајно фиктивната серија „Californication“ една убава жена како Камила би се впуштила во сексуална игра со толку непријатен маж, како нејзиниот шеф Чарли Ранки.

За среќа таа тоа го направи, а среќните гледачи можеа да уживаат во нејзините гради.

Сара Пауер „Californication“

Кога ќе стигнете до 9-тата епизода од петата сезона човек ќе помисли дека сценаристите повеќе не бараат легитимна причина да ги разголат жените.

Но, кога Сара влета во приколката на Хенк Муди за време на снимањето на „Santa Monica Cop“ причините не се важни.

Мишел Вилијамс и Сара Силвермен „“

На хартија, идеата овие две девојки да се најдат голи под туш не изгледа сјајно. Но, во пракса тоа не е така.

И Мишел и Сара имаат одлични гради.

Кристин Стјуарт „On the Road“

Во животот на секоја актерка доаѓа до момент кога посакува имиџот на тинејџерка да го замени со зрела жена.

Некој тоа го прават со карактерот, но некој со голите гради.

Фала богу што Кристен Стјуарт го примени ова второто во филмскиот класик на Џек Керуак.

Ана Хачинсон „The Cabin in the Woods“

Не е добра година ако нема барем еден хорор филм во кој група млади луѓе одат во куќа на плажа, планина и слично и водат љубов па потоа се убиени.

За среќа 2012 беше супер филмска година. Па секоја чест за Ана Хачинсон која ги покажа совршените гради.

РЕКЛАМИ: ---